100-stu metrowy apartament w Gdańsku

Fotograf: Magdalena Łojewska

01.

Kilka słów o projekcie

02.

100 – stu metrowy apartament w Gdańsku.

Są takie miejsca, w których przemyślane zestawienia struktur i form nie pozwalają na ponure refleksje. To mieszkanie jest tego dowodem. Biel ścian i geometrycznie pocięte panele dają efekt trójwymiaru. Są miękkie i delikatne. Dębowe, szczotkowane fronty kuchenne świetnie się z nimi komponują, dając impresje trwałości i stabilności. Okno kuchenne z naturalnym slabem marmuru jest przykładem współgrania pomiędzy dziełem natury, a wyobraźnią człowieka.

Oś kuchni wytycza wyspa z kamiennym blatem, przedłużona o stół kuchenny w takim samym wykończeniu. Na przeciwległej antracytowej ścianie masywna rzeźba z pracowni Romana Fryczyńskiego nadaje wyrafinowany charakter tej części mieszkania.

Salon poszerzono kadrami luster. Odbicia złotych i antracytowych obręczy tworzą dynamiczną instalację. Matowa ściana kinowa wycisza grę metalicznych i lakierowanych płaszczyzn. Rysunek marmurowej płyty kominka odsłania kolejne odcienie beżu, rdzy i brązu. W wnętrzu nieustannie obcujemy ze sztuką, w korytarzu oraz salonie swoją barwą przyciągają abstrakcje Krzysztofa Rapsy.

Ściana kinowa kryje w sobie sekretne  przejście do głównej sypialni z indywidualną łazienką. Po przekroczeniu progu wita intymna przestrzeń pełna beżu, szarości i złota. Zmysły pobudzają tutaj sensualne i ekspresyjne abstrakcje autorstwa Alicji Domańskiej. Nie tylko malarstwo buduje nastrój. Wyzywający i drapieżny wizerunek kobiety nad wanną, zbudowany z mozaiki, pobudzi zmysły, sprawi, że miejsce to kojarzone będzie ze źródłem przyjemności i rozkoszy.

Pokoje dzieci przedstawiają ich odrębne światy. Romantyczne odcienie różu, bajkowe rysunki kwiatów i motyli to marzenie każdej dziewczynki. Obok w pokoju granat, szarość i geometria budują świat małego chłopca. Korkowa, podświetlana mapa została zainstalowana do zaznaczania zwiedzonych miejsc przez młodego podróżnika. Dzieci posiadają własną, odrębna przestrzeń, by rozwijać pasje i przechowywać wspomnienia.

Nowoczesny apartament otrzymał własny, niepowtarzalny charakter dzięki wrażliwości właścicieli na harmonię i sztukę. W połączeniu z aranżacją pozwoliło to stworzyć miejsce wyjątkowe – piękne, rodzinne i przytulne.