Powstał apartament przestrzenny, uporządkowany i logiczny, gdzie czuje się wrażliwość i dusze domowników.

01.

Kilka słów o projekcie

02.

Powstał apartament przestrzenny, uporządkowany i logiczny, gdzie czuje się wrażliwość i dusze domowników.

Apartament prosty w formie i kolorze, odcień w odcień nie tworzy nudy, ale harmonijnie się  naprzemiennie dopełnia. Orzech, dąb , welury i półmaty w kolorach trufli z domieszką białej śmietany i szczyptą głębokiego granatu – z tych składników zbudowaliśmy ponadczasowe, dostojne wnętrze o przemyślanej i spełniającej oczekiwania domowników funkcji.

Salon jak i cały apartament jest jedną koncepcją kompozycyjną, gdzie z wyczuciem dobrana sztuka i rzeżba wprowadza odświętną harmonię, tak potrzebną w codziennej gonitwie. „ Plaża „ Beaty Polak Pela nad  wyciosanym z jednego slabu marmury kominkiem, koronuje prostą zabudowę mebla. Pikanterii dodaje „Byk” Mateusza Grobelnego i wyrzeźbione w ogniu ceramiczne tasiemki zainstalowane na drewnie tego samego autora. Zaintrygowała nas oryginalna forma  lampy Grobelnego,  jednak wyrwanie kawałka podłogi i zbudowanie instalacji na ścianie było działaniem bardziej interesującym.

Kuchnia także jest kontynuacją tego samego krajobrazu natury. Fronty z kamienia, i rzucone  o różnych grubościach deski na ścianę kuchenną budują tło jadalni. Orzechowy stół oświetlają  lampy, jak dwa białe, przerysowane obłoki. Całość dopełni obraz o podobnej, prostej linearnej perspektywie Mateusza Grobelnego z cyklu „Muzeum”. Wszystko jest przejrzyste, proste i z duszą,  sprzyjające romantycznym jak i rodzinnym spotkaniom.

Część nocna oddaje osobowość domowników. Pokój młodego konstruktora jest męski, nawiązuje do współczesnego loftu. W pokoju córki prym wiodą skandynawskie pastele. W głównej sypialni powtórzono orzech dodając delikatne rysy błękitu i odrobinę miedzi. Z sypialni przechodzi się do kamiennej łazienki z pięknie wyeksponowaną mozaiką, wybraną z kolekcji artystycznie ciętych mozaik szklanych Sicis.

Powstał apartament przestrzenny, uporządkowany i logiczny, gdzie czuje się wrażliwość i dusze domowników w estetyce dobranych dzieł sztuki. Równowaga kompozycji i harmonia kolorystyki pozwala odseparować się od zgiełku i nabrać sił przed kolejnym intensywnym dniem.