Całą przestrzeń zespaja tapeta w liście bananowca, amerykańska kwintesencja szyku z 1942 roku , wg znanego projektu Martinique Banana Leaf Paper Don Lopera dla Beverly Hills Hotel.

01.

Kilka słów o projekcie

02.

Nowoczesny apartament inspirowany stylem Art deco. Geometryczne kształty, łuki i obłości w meblu i oprawach oświetleniowych przywołują ducha lat 30 tych. Nowoczesna kuchnia z miedzianymi blendami i ekspozycją antycznych temperówek równoważny ostro pociętą ścianę z welurową tapicerką . Całą przestrzeń zespaja tapeta w liście bananowca, amerykańska kwintesencja szyku z 1942 roku , wg znanego projektu Martinique Banana Leaf Paper Don Lopera dla Beverly Hills Hotel.

Dyscyplina, ład i porządek architektury wnętrza idą w parze ze szlachetnymi materiałami: orzechowa podłoga, mahoniowe stoliki, miedziane wstawki i kamienne blaty. Na blatach i półkach znalazły swoje miejsce eksponaty dawnych lat: mosiężne śmigła – symbol postępu, popielnice i przybory piśmienne. Mała powierzchnia apartamentu nie była przeszkodą, do rozplanować  funkcji. Gra fakturą i formą, nadała wnętrzu praktyczność oraz niepowtarzalny charakter.

W łazienka granat z miedzią i kamienne, marmurowe płyty z dekorem ubierają ściany. Budują głębie w miniaturowej przestrzeni. Pralka, półki, pomocniki – wszystko pochowane, tutaj linearne podziały i szlachetne materiały są na pierwszym planie i gwarantują sukces.