Tak jak w rzeźbach Dunikowskiego nie ma kompromisu (ten kontrowersyjny artysta użył autentycznej broni palnej w polemice z krytykiem), tak my postawiliśmy na zestawienie postępowych i rewolucyjnych form najlepszych projektantów sztuki użytkowej, tworząc dla nich godną scenerię.

Kilka słów o projekcie

Apartament przy Królikarni – Warszawa. 

Wnętrze na 13 piętrze w Apartamentowcu, położonym w zielonej linii parków Warszawy, nieopodal Królikarni, która ze swoją zewnętrzną ekspozycją rzeźb łączy współczesność z historią miejsca. Park Rzeźb pod patronatem Xawerego Dunikowskiego zainspirował nas do zestawienia w tym wnętrzu nowoczesnych, rzeźbiarskich form użytkowych. W otwartej przestrzeni możemy podziwiać tłustą kreskę grafika Osvaldo Cavandoli Linea w krzesłach Bold, ekspresyjne liniowe oświetlenie i masyw stołu Giorgio Cattelan’a widoczne z różnych perspektyw. Przedmioty i delikatne rozrzeźbienie ścian tworzą ekspresyjne spiętrzenie i rozedrganie form, wprowadzając delikatny ruch ku szklanej fasadzie apartamentu z widokiem na zieloną Warszawę. Spiralne, koronkowe schody podkreślają piony i swoim zwycięskim fallicznym akcentem prowadzą nas w zacisze antresoli z biblioteką.

Tak jak w rzeźbach Dunikowskiego nie ma kompromisu (ten kontrowersyjny artysta użył autentycznej broni palnej w polemice z krytykiem), tak my postawiliśmy na zestawienie postępowych i rewolucyjnych form najlepszych projektantów sztuki użytkowej, tworząc dla nich godną scenerię. Mam nadzieję że wracając z Parku Rzeżb z Królikarni poczujemy się w tym miejscu równie dobrze i wyjątkowo.