Rustykalna cegła, żebrowane konstrukcje, beton i szkło tworzą unikatowe wnętrze, będące jednocześnie penthousem, galerią i miejscem spotkań towarzyskich domowników.

01.

Kilka słów o projekcie

02.

Intensywny turkus patchworkowej tapety Paparazzi powstały z kompozycji zdjęć i nagłówków  gazet projektu serbskiej artystki Dragi Obradovic i rzeźbiarza Aurela K. Basedow.

Już sam widok rozciągającego się miasta na morenowych wzgórzach, za panoramicznym przeszkleniem salonu mówi, iż miejsce jest wyjątkowe. Daleki horyzont i gęsta siatka dachów z czerwonej dachówki wprowadza miejski, loftowy klimat. Nie mieliśmy wątpliwości z młodymi właścicielami tego apartamentu, że kierunkiem stylizacji będzie nowoczesność, surowe materiały i żywy koloryt.

Już po przekroczeniu progu czujemy się jakbyśmy weszli na poddasze rasowego Loftu. Intensywny turkus patchworkowej tapety Paparazzi powstały z kompozycji zdjęć i nagłówków  gazet projektu serbskiej artystki Dragi Obradovic i rzeźbiarza Aurela K. Basedow pokrywa  mobilne drzwi do garderoby. Zabudowa meblowa ze szczotkowego dębu i matowego antracytu kryje wiele funkcji: nowoczesnej kuchni, lustrzanej szafy, mobilnej ściany RTV.

Niski sufit przecięty jest konstrukcją z antracytowych dech, które służą również jako instalacja technicznego oświetlenia. Przeciwwagą jest betonowa ściana kominkowa

z wyeksponowanym drewnem opałowym w metalowych ramach. Ażurowa forma lampy projektu  Constance Guisset gra ze światłocieniem w salonie dodając lekkości i kobiecego wdzięku w minimalistycznym wnętrzu. Pionowy „Ball Chair” przy szklanej witrynie okiennej salonu to idealne miejsce do kontemplacji miejskiego pejzażu.

Łazienki to bogactwo faktur: beton z drewnianą mozaiką, gipsowe okładziny 3d z tkaninowymi tapetami i duże okładziny lustrzane. Małe pomieszczenia dzięki załamaniom luster optycznie wydają się większe. Dodatkową imitacją okien dachowych są świetliki sufitowe.

Miejski tryb życia domowników przeniósł się do wnętrza, uwydatniając jego odważny charakter. Rustykalna cegła, żebrowane konstrukcje, beton i szkło tworzą unikatowe wnętrze, będące jednocześnie penthousem, galerią i miejscem spotkań towarzyskich domowników.